Novinky O škole Učitelia Vzdelávací plán Modranská Vinárka, o. z.
Navigácia
 • Aktualizácia údajov
  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Workshop zameraný na inovácie v podnikaní

       Dňa 17. januára sme sa ako tretiaci zúčastnili na podujatí Inovačný workshop, prezentovaný firmou inovujme.sk. Venovali sa  nám šikovní manažéri Martin Agner a projektový manažér Artur Šturmarkin.

        Prednášali nám možnosti inovácie a rozvíjania kreativity v oblasti podnikania a marketingu. Hlavnou úlohou bolo pomôcť mladým a nádejným podnikateľom pri rozvíjaní svojho myslenia viacerými smermi.

       Na záver sme v tímoch prinášali rôzne návrhy pre mladú podnikateľku, ktorá zaujala mnohých svojou prírodnou a nefarbenou bavlnou, z ktorej vyrába spodnú bielizeň. Úlohou bolo predložiť, podľa nás, dôležité inovácie do jej podnikania.    

        Sme veľmi vďační, že sme sa na takomto workshope mohli zúčastniť.

  Kovačovská Barbora, Budinský Samuel

 • Prednáška o pilieroch ekonomického úspechu vinárstva s pánom profesorom Sperlom zo Štajerska

  V piatok 18. januára 2019 sme vzdelávanie našich študentov v cudzích jazykoch zavŕšili odbornou prednáškou v anglickom jazyku. Našim študentom a pedagógom svoje skúsenosti zo Štajerska sprostredkoval vzácny hosť pán Komm Rat Prof. Mag. Friedrich Wolfgang Sperl MAS, MBA. Témou jeho prednášky boli piliere ekonomického úspechu štajerského vinárstva.

 • Žiadosť o poskytnutie vzoriek vín
 • Zdokonaľujeme sa v anglickom i nemeckom jazyku

  V dňoch 15.1.2019 – 19.1.2019 sa naši žiaci vďaka projektu Educate Slovakia zdokonaľujú v anglickom jazyku a spoznávajú kultúry krajín, z ktorých lektori anglického jazyka pochádzajú. Tento rok k nám zavítali vysokoškolskí študenti z Číny, Indonézie, Kirgizska a Azerbajdžanu.

  Zároveň sme posilnili aj výučbu nemeckého jazyka prostredníctvom projektu S praxou k úspechu – Projekt „Hovoríme nemecky – odborne“ . Našich študentov v nemčine vzdeláva pán Peter Stockhammer, ktorý je učiteľom praktického vyučovania v  partnerskej vinárskej škole Weinbauschule Eisenstadt v Rakúsku.

 • 13. ročník súťaže Zlatý Amos – anketa

  Milí študenti, ak by ste chceli nominovať vášho naj-učiteľa do ankety Zlatý Amos – Najobľúbenejší učiteľ, máte možnosť poslať prihlášku elektronicky do 10. februára 2019.

  Upútavka k súťaži:

  https://youtu.be/rbZClfAxLyg

  Súťažné kategórie:

  Zlatý Amos, Amos sympaťák, Zlatá školahttps://amos2017.webnode.sk/prihláška

  Pedagóg, na ktorého sa oplatí spomínaťhttps://amos2017.webnode.sk/pedagog/prihláška

  Učiteľ národnostných menšínhttps://amos2017.webnode.sk/naj-ucitel-narodnostnych-mensin/prihláška

  Učiteľ bez predsudkovhttps://amos2017.webnode.sk/ucitel-bez-predsudkov/

   

  Podrobné info na: www.zlatyamos.sk

 • PF 2019
 • VIANOČNÝ PIATOK
 • Opäť je tu náš VIANOČNÝ PIATOK!

  Milí učitelia, zamestnanci a študenti, aj tento rok pokračujeme v tradícii a ohlasujeme VIANOČNÝ PIATOK v našej škole. Nezabudnite prísť vo vianočnom outfite - či už budete v červených alebo zelených farbách, možno sa budete trblietať.... Vytvoríme si spolu vianočnú atmosféru, pretože sme jedna veľká rodina :-) A navyše každý, kto príde vo "vianočnom", dostane sladkú odmenu!

 • Bublinkové štipendium pre vynikajúcich študentov

  Sme vďační všetkým našim partnerom - výrobcom a zamestnávateľom, ktorí finačnou podporou motivujú našich študentov dosahovať čo najlepšie výsledky.

  Spoločnosť Hubert J. E. Sereď každoročne venuje tzv. Bublinkové štipendium vybraným študentom našej školy s výbornými výsledkami. Dnes z rúk pani Ing. Ingrid Vajczikovej, PhD. - hlavnej enologičky spoločnosti Hubert J. E. Sereď, prevzali dekrét na štipendium ďalší študenti.

  Najväčšej vinárskej spoločnosti na Slovensku ďakujeme za podporu novej generácie budúcich slovenských vinárov.

  Študentom prajeme veľa chuti do ďalšieho štúdia!

 • Predvianočné ovocinárske dni 2018

  V dňoch 11. a 12. decembra 2018 sa žiaci druhých ročníkov s učiteľkami ovocinárstva zúčastnili predvianočných ovocinárskych dní 2018 v Piešťanoch v hoteli Magnólia. Spolu s vyhodnotením ovocinárskeho roku mali možnosť si vypočuť zaujímavé prednášky. Dozvedeli sa o situácii ovocinárenia nie len na Slovensku, ale aj v Čechách, Bulharsku a Kanade. Doplnili si vedomosti z klimatológie a predpovediach počasia. Oboznámili sa s ochranou sadov proti jarným a arktickým mrazom. Vypočuli si prednášky aj v nemeckom a anglickom jazyku. Z rakúska prezentovali proti krúpový systém od firmy ZORN. Oboznámili sa so systémami integrovanej ochrany proti obaľovačom. Veľká vďaka patrí organizátorom tohto krásneho stretnutia a to hlavne Ing. Mariánovi Vargovi prezidentovi Ovocinárskej únie Slovenskej republiky.

   

  Ing. Novotná, Ing. Volovárová a študenti II. A, II. B

 • Exkurzia v spracovateľskej firme Staud's v Rakúsku.

  Naši študenti a pedagógovia sa pod vedením pani profesorky Mgr. Láfovej dňa 6. 12. 2018 zúčastnili exkurzie v úspešnej firme na spracovanie ovocia a zeleniny vo Viedni.

  Získali sme veľa cenných informácií a inšpirácie z podnikateľského príbehu firmy a filozofie, ktorou sa firma riadi. Sme radi, že sme mohli spoznať modernú a zároveň veľmi šetrnú technológiu, vďaka ktorej spoločnosť vyrába kvalitné produkty z ovocia i zeleniny. Navštívili sme i podnikovú predajňu a oboznámili sme sa so spôsobom marketingu, ktorým firma úspešne získala miesto na trhu.

  Veríme, že aj inšpiráciou zo zahraničia vychovávame novú generáciu, ktorá sa na Slovensku bude venovať spracovaniu ovocia a zeleniny.

  Foto:Yvonne Hollendonner

 • Deň otvorených dverí v partnerskej škole Weinbauschule Eisenstadt

  Dňa 6. 12. 2018 sme navštívili partnerskú strednú vinársku školu Weinbauschule Eisenstadt v Rakúsku. V rámci dňa otvorených dverí vo Weinbauschule Eisenstadt sme mali možnosť vidieť priestory školy, načerpať veľa inšpirácie a vymeniť si skúsenosti.

  Dostali sme zároveň možnosť prezentovať našu "Modranskú Vinárku" nielen rovesníkom našich študentov, ale aj širokej verejnosti, ktorá v tento deň partnerskú školu navštívila.

  Ďakujeme všetkým študentom a pedagógom, ktorí sa na príprave a realizácii prezentácie podieľali a samozrejme sme vďační partnerskej škole za túto jedinečnú možnosť.

  Tešíme sa na ďalšie spoločné aktivity.

   

  Foto: Martin Ondrovič, 2. A

 • Ekonomická univerzita v Bratislave udelila ocenenie pani Ing. Matuškovičovej

  Učiteľku našej školy, pani Ing. Matuškovičovú, ocenila Ekonomická univerzita v Bratislave.

  Ocenenie jej udelil dekan NHF EU v Bratislave pán Univ. prof. i. R. Dipl. Ing. Dr. Mikuláš Luptáčik za aktívnu podporu moderných metód a foriem ekonomického vzdelávania a osobný prínos k rozvoju a zvyšovaniu kvality výučby ekonomických predmetov na stredných školách v Slovenskej republike.

  Pani Ing. Matuškovičovej gratulujeme!

 • Prišiel k nám Mikuláš...

  Ďakujeme študentom 2. a 3. ročníka, že dnes pripravili mikulášsky program pre svojich spolužiakov.

 • Stolnotenisový turnaj stredných škôl

  Dňa 30.11.2018 sa trojčlenné družstvo našej školy v zložení Sabína Kramárová (2.B), Alžbeta Babiarová (3.A) a Lucia Boďová (3.A) zúčastnilo stolnotenisového turnaja stredných škôl. Turnaj prebehol v telocvični Obchodnej akadémie v Pezinku a zúčastnilo sa ho 5 škôl. Naše družstvo obsadilo 4. miesto. Za vzornú reprezentáciu našej školy ďakujeme.

   

  V Modre dňa 3.12.2018                                                                                                

                                                                                                                                                 Mgr. Igor Vitek

 • Deň otvorených dverí 2018-II.
  29. 11. 2018

        

   

                                                 PROGRAM

  Prehliadka:
  • expozícií s výkladom - vinohradníctvo a jeho dejiny a aplikovaná biológia
  • obrábacích strojov
  • degustačnej miestnosti
  • odborných a multimediálnych učební
  • areálu školy so športoviskami, telocvičňou a ovocného sadu a školského internátu
  Ukážka:
  • servisu vína (dekantácia, sabráž)
  • prípravy nealko nápojov
  • obsluha hosťa pri stole
  • rôznych druhov ovocia - čerstvé a sušené
  Ochutnávka:
  • čerstvého a sušeného ovocia 
  • nealko nápojov z ovocia
  • orechov a iných pochutín
  Súťaže:
  • ťahanie heverom
  • poznávanie ovocných druhov
   

  ...a veľa ďalších zaujímavostí.

  Tešíme sa na Vás! Príďte medzi nás, dozviete sa viac o škole a našich odboroch.

 • Súťaže a projekty zamerané na zlepšovanie digitálnych zručností našich študentov.

  V týždni od 12. 11. 2018 do 16. 11. 2018 sme sa s našimi prvákmi a druhákmi zamerali na posilňovanie digitálnych zručností a merali sme svoje sily v 2 celoslovenských projektoch.

  V rámci projektu DIGITÁLNA ŠKOLA sme sa zapojili do celoslovenského testovania digitálnej inteligencie - žiaci si mohli zmerať svoje DQ - a získať CERTIFIKÁT DIGITÁLNEJ INTELIGENCIE.

  Projekt zastrešovala ČSOB, a.s. a bol zameraný najmä na digitálnu bezpečnosť v súčasnom svete.

  Medzi najúspešnejších študentov v testovaní z našej školy patrili Matej Jenis z 2. A triedy, Ronald Kudláč z 1. A triedy, Matej Bielik z 1. B triedy a Andrej Štrbík z 2. B triedy.

  Ďakujeme všetkým zapojeným študentom za účasť.

  Ďalšou aktivitou bola celoslovenská informatická súťaž iBOBOR, v ktorej sa náš žiak Andrej Štrbík z 2. B  triedy stal úspešným riešiteľom.

  Andrejovi blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov v štúdiu.

 • Exkurzia žiakov 4. A ročníka

  Študenti 4. A ročníka dňa 04. 10. 2018 v rámci odbornej exkurzie navštívili Znojmo a okolie na Morave a oboznámili sa s výrobou vína a najnovšími poznatkami v technológii výroby. V rámci degustácie ochutnali rôzne vzorky vína, ktoré mali možnosť porovnať so slovenskými.

  Zaujímavá bola návšteva zámku v Znojme, kde sa študenti oboznámili s históriou tohto regiónu.

  13. 11. 2018 sa exkurzia konala na Slovensku. Žiaci navštívili firmu Elesko, firmu Mrva-Stanko a pivovar Sessler v Trnave. Všade nás sprevádzali naši bývalí absolventi: Ing. Erik Brunovský, Ing. Vladimír Mrva, Ing. Peter Šikula. Žiaci boli veľmi podrobne oboznámení s výrobou, technológiou a ochutnávkou.    Cítili sme sa veľmi príjemne a vážime si,  že naši absolventi si pre nás našli toľko času.

  Na druhý deň 14.11.2018 exkurzia pokračovala návštevou firmy - pivnice v Radošinnej, kde sa nám venoval ďalší absolvent Ing. Peter Lukačovič. Po obhliadke vinohradov nasledovalo posedenie v pivnici, kde nás Ing. Lukačovič privítal sabrážou. Potom nasledovala ochutnávka ich špičkových vín aj kráľovského.

  Ďalej sme navštívili vinársku firmu Golgus v Hlohovci, kde nás privítal Ing. Kovár a podrobne nás oboznámil s firmou . Na degustácii spolu so žiakmi každú vzorku vyhodnotil.

  Som rád, že vo všetkých firmách sa nám veľmi dobre venovali a žiaci sa veľa naučili, čo určite využijú pri maturite, ale aj v osobnom živote.

   

  V Modre dňa 19. 11. 2018                                                                           

                                

                                                                                                                               triedny učiteľ

                                                                                                              Mgr. Jozef Matejovič

 • Imatrikulácia a prvá odborná exkurzia pre našich prvákov

  Imatrikulácia - prijatie nových členov do cechu vinárskeho a prvá odborná exkurzia pre našich prvákov

  Každoročne sa imatrikulácia nových študentov na našej škole spája s prijatím do cechu vinárskeho. V tomto školskom roku sa konala dňa 15. 11. 2018. O skvelý program a organizáciu imatrikulácií sa postarali naši druháci pod vedením pani Ing. Matuškovičovej a pani Ing. Novotnej. Občerstvenie pripravili študenti - podnikatelia z firmy Vinárka.

  "Pasovací" program pre prvákov pokračoval aj v piatok 16. 11. 2018. Noví členovia cechu vinárskeho sa zúčastnili svojej prvej odbornej exkurzie v dvoch úspešných slovenských vinárstvach. Výber vinárstiev nebol náhodný - obe založili bývalí absolventi našej školy.

  Priestory svojich firiem pre našich nováčikov otvorili VÍNO MRVA & STANKO, a. s. a VINÁRSTVO MIROSLAV DUDO - VMD. Veľmi pekne im ďakujeme za ich vzácny čas a zaujímavé slová o ich osobnej ceste k podnikateľskému úspechu.

  Máme radosť, že v našich školských laviciach vyrastá nová generácia vinárov a vinohradníkov. Držíme im palce pri štúdiu!

   

  Imatrikulácie - foto: Veronika Demovičová, exkurzia - foto: Matej Bielik, Viktor Koščík

strana: