• Pozvánka na rodičovské združenie

• Vážení rodičia,

Rodičovská rada pri SOŠVO v Modre Vás srdečne pozýva na plenárne rodičovské združenie,

ktoré sa bude konať dňa 13. februára 2020 o 17,00 hod.

Program:

1. Voľba zástupcu rodičov do Rady školy (v sále školy),
              2. Vyhodnotenie výchovno-vzdelávacích výsledkov za 1. polrok šk. roka 2019/2020 (v jednotlivých triedach).

Prosíme Vás o účasť.

• Ochutnávka vín mladých vinárov

• Pozývame vás na Ochutnávku vín mladých vinárov. Čaká vás viac ako 400 vzoriek slovenských i zahraničných vín, guláš, občerstvenie a príjemná atmosféra. Tešíme sa na vás v sobotu 8. februára 2020!

• Dňa 31.1.2020 (v piatok) bude prebiehať voľba zástupcu žiakov do Rady školy.

Bližšie informácie o priebehu poskytnú žiakom triedni učitelia.

Mgr. Jozef Matejovič

• Prosba o poskytnutie vzoriek vín na Ochutnávku vín mladých vinárov

• Vážení vinári, partneri, absolventi a priatelia školy, dovoľujeme si Vás opäť osloviť s prosbou o poskytnutie vzoriek vín na Ochutnávku vín mladých vinárov, ktorá sa bude konať 8. februára 2020.

Sme mladá generácia vinárov, ktorá pripravuje už 12. ročník obľúbemej akcie pre verejnosť. Na našej ochutnávke sa každoročne zúčastňuje okolo 500 milovníkov dobrých vín a majú možnosť ochutnať z viac ako 400 vzoriek vín.

Touto cestou by sme Vás chceli pekne poprosiť o vzorky vín. Jedna vzorka pozostáva z troch rovnakých fliaš. Na každej fľaši musí byť uvedené: výrobca, odroda, ročník, kategória (suché, polosuché..), prípadne prívlastokVzorky vín  prosíme do 31.1.2020.

Prosím, kontaktujte nás na:

e-mail:                         vinarka2020@gmail.com

Tel. č.:                      Kovačovská +421907108805,                                                                                                                         Šupinová +421919082367

Mladí vinári ďakujú za poskytnuté vzorky, spoluprácu a tešia sa na Vašu účasť!

• Jazykový týždeň

• V piatok 17. 1. 2020 sme zavŕšili týždeň intenzívneho jazykového vzdelávania vďaka projektu Educate Slovakia, ktorý zastrešuje organizácia AIESEC. Hostili sme siedmich lektorov z Indonézie, Taiwanu a Rakúska, ktorí tento týždeň učili na našej škole anglický a nemecký jazyk.

V poobedňajších hodinách prijali naše pozvanie a mohli sme im ukázať niektoré z historických zaujímavostí Modry, Bratislavy a Pezinka ako aj hrad Červený Kameň. Tiež sme ich previedli priestormi školskej pivnice, kde ochutnali naše vína. Veríme, že sa mali u nás dobre. Strávili sme spolu krásny čas, za ktorý sme vďační a na ktorý nezabudneme.

Mgr. Peter Slamka

foto: Ing. Klaudia Čistá, Ing. Gabriela Binovcová, Viktor Koščík