Zistite, čo je nové na našej škole

Dňa 31.1.2020 (v piatok) bude prebiehať voľba zástupcu žiakov do Rady školy.

Bližšie informácie o priebehu poskytnú žiakom triedni učitelia.

Mgr. Jozef Matejovič

• Jazykový týždeň

V piatok 17. 1. 2020 sme zavŕšili týždeň intenzívneho jazykového vzdelávania vďaka projektu Educate Slovakia, ktorý zastrešuje organizácia AIESEC. Hostili sme siedmich lektorov z Indonézie, Taiwanu a Rakúska, ktorí tento týždeň učili na našej škole anglický a nemecký jazyk.

V poobedňajších hodinách prijali naše pozvanie a mohli sme im ukázať niektoré z historických zaujímavostí Modry, Bratislavy a Pezinka ako aj hrad Červený Kameň. Tiež sme ich previedli priestormi školskej pivnice, kde ochutnali naše vína. Veríme, že sa mali u nás dobre. Strávili sme spolu krásny čas, za ktorý sme vďační a na ktorý nezabudneme.

• PF 2020

Vážení rodičia, priatelia a podporovatelia školy, milí žiaci!

Ďakujeme Vám za priazeň a podporu v uplynulom roku.

Prajeme radostné vianočné sviatky a úspešný rok 2020!

Ing. Monika Kisová, riaditeľka školy s kolektívom

• Výstava Stáli pri zrode Československa

V mesiaci december majú naši žiaci možnosť pozrieť si putovnú výstavu s názvom Stáli pri zrode Československa. Výstava približuje študentom škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja pohľad na udalosti a osobnosti, ktoré stáli pri formovaní nového štátu na území dnešnej Bratislavskej župy, osobnosť M. R. Štefánika ale aj vybraných legionárov a viaceré významné osobnosti, ktoré budovali spoločný štát.

• Prezentačná a edukačná činnosť firmy Oslavan

Starostlivosť o záhradnícke náradie nepatrila doposiaľ medzi silné stránky našich študentov. Rozhodli sme sa tento stav zmeniť a z toho dôvodu sme 4.decembra 2019 zorganizovali edukačnú akciu s firmou Oslavan z Bánoviec nad Bebravou, ktorá je výhradným predajcom náradia švajčiarskej firmy Felco.

V úvodnej prednáškovej časti zástupca Oslavanu prezentoval sortiment ručného náradia používaného vo vinohradníctve a ovocinárstve s teoretickým vysvetlením jeho údržby a brúsenia.

• Súťaž "Podpor svoj odbor"

Naši študenti sa zapojili do súťaže "Podpor svoj odbor" a pripravili krátke motivačné video o štúdiu na našej škole. Autorom scenára je Martin Škápik z 3. B, vo videu účinkujú naši druháci a tretiaci - Martin Škápik, Juraj Krchňavý, Dominika Zacharová, Andrej Štrbík, Matej Zápražný, Klára Hrehorová a Kristína Sandra Oravcová. Držíme im v súťaži palce a ďakujeme za peknú reprezentáciu školy.

• Deň otvorených dverí

Srdečne pozývame všetkých záujemcov o štúdium! Príďte sa pozrieť a porozprávať o možnostiach štúdia na našej škole. POZOR, neprehliadnite, že v šk. roku 2020/21 pribudne možnosť študovať NOVÝ ODBOR - VINÁRSKA PREVÁDZKA. Radi Vám o novom odbore, ale i študijných odboroch SOMELIERSTVO, PODNIKANIE a AGROTURISTIKA i o výhodách štúdia na našej škole osobne porozprávame. Tešíme sa na vás!

• Prvá odborná exkurzia našich prvákov

Už druhým rokom sa stalo tracídiou na našej škole, že prváci po prijatí do cechu vinárskeho navštívia v rámci odbornej exkurzie vinárske podniky v našom okolí. Takto to bolo aj 22.11.2019, keď naši prváci absolvovali prehliadku vinárskych podnikov - Víno Mrva & Stanko, a.s. Trnava a Vinárstvo VMD - Dudo Harmónia, kde sa oboznámili s technologickými zariadeniami na dopestovanie a spracovanie hrozna, výrobu vína a marketingom predaja. Táto exkurzia bola skvelým zážitkom obohateným o nové poznatky, ktoré žiaci využijú v rámci odborných predmetov.

• Innovation Camp 2019

Študenti odboru Podnikanie na našej škole získavajú podnikateľské a finančné vzdelávanie aj prostredníctvom vzdelávacích programov JA Slovensko - Viac ako peniaze a Aplikovaná ekonómia. Vďaka týmto programom majú možnosť zapájať sa i do celoslovenských súťaží. V stredu 13.11.2019 naši druháci - podnikatelia - Margita Nečníková, Šimon Viglaš, FilipTušan a Pavel Skovajsa reprezentovali "Modranskú Vinárku" na celoslovenskej súťaži Innovation Camp 2019.

• Druhé miesto chlapcov vo florbale

Dňa 25. 10. 2019 sa uskutočnil florbalový turnaj chlapcov stredných škôl okresu Pezinok. Organizátorom turnaja bolo Gymnázium Pezinok. Turnaja sa zúčastnili školy: Gymnázium Karola Štúra Modra, Gymnázium Pezinok, Obchodná akadémia Pezinok, Stredná odborná škola vinársko - ovocinárska Modra.

Chlapci z Vinárky po dvoch víťazstvách s Gymnáziom Modra a Obchodnou akadémiou Pezinok postúpili do finále, kde sa stretli s chlapcami z Gymnázia Pezinok. Úspešnejší boli gymnazisti z Pezinka, ktorí vo finále zvíťazili. Naše mužstvo sa umiestnilo na 2. mieste a pohár prevzal kapitán Samuel Skovajsa.

• JAHRADA 2019

Každý rok v polovici októbra sa zúčastňujeme súťaže o najkrajšiu ovocnú expozíciu na výstave JAHRADA - výstave ovocia, potrieb pre záhradkárov a včelárov a farmárskych produktov Súťažnú porotu tvoria členovia Slovenskej ovocinárskej únie a Slovenskej poľnohospodárskej univerzity. Pri príprave tohtoročnej expozície pomáhali žiaci 3.A triedy - odbor Agroturistika - pod vedením pani Ing. Novotnej a pani Ing. Volovárovej. Aká bola, si môžete pozrieť na našich fotkách.

• Pre rodičov a študentov

Pre zobrazenie Vašich známok, domácich úloh a denného rozvrhu sa prosím prihláste pomocou konta, ktoré ste dostali od našej školy
    • Školská vinotéka

• Hubert J.E.Sereď
      • Zväz výrobcov hrozna a vína na Slovensku
      • Malokarpatská vínna cesta ®
      • ELESKO a.s.
      • Malokarpatské múzeum v Pezinku
      • OSLAVAN SLOVAKIA s.r.o.
      • JASR, n.o.
      • Mesto Modra turistký portál