Novinky O škole Učitelia Vzdelávací plán Modranská Vinárka, o. z.
Navigácia
 • Odborné exkurzie - 2. A, 2. B trieda

  4.6.2019 sme navštívili: NARODNÚ BANKU SLOVENSKA , kde sme mali možnosť súťažiť vo finančnej gramotnosti. Popri tom sme z najvyššieho poschodia sledovali krásy nášho hlavného mesta. Neskôr sme z historických pamiatok Bratislavy si prezreli „Vinohradnícke a vinárske múzeum“ spolu s „Národným Salónom vín“ kde sme stretli nášho bývalého absolventa p.Minárika.

  5.6.2019 sme sa oboznámili s chodom reštaurácie „ Parlamentka“ , kde nás sprevádzal p. Vincze. Neskôr sme sa presunuli do ovocných sadov „Dobré Jablká“ v Dunajskej Lužnej, kde Ing. Mertuš s kolektívom kolegov zabezpečil prehliadku nie len výsadieb čerešní, jabloní, ríbezlí, čučoriedok a jahôd, ale aj triediace a skladovacie priestory.

  11.6.2019 sme navštívili „Plantex“ vo Veselom pri Piešťanoch, kde nám Ing. Turček zabezpečil fundovaných ľudí, ktorí nás previedli „ovocnou škôlkou“ , kde sme sa dozvedeli o dopestovaní ovocných rastlín, uskladnení a expedícii ovocných výpestkov. Súčasťou prehliadky skladov ovocia a triedenia jahôd bolo i malé občerstvenie ovocím a ovocnou šťavou. Neskôr sme sa presunuli do skanzenu „ Starý Klíž“ , kde architektúra pripomínala 19. storočie a začiatok 20. storočia. Originálna stavba domu patrila Ladislavovi Ťažkému, ktorý písal o živote v dedine. V areáli bolo, vybudovaných viacero dreveníc prispôsobených aj na prevádzkovanie CR, prispôsobených na ubytovanie a stravovanie. Súčasťou exkurzie bol aj výborný obed a prehliadku celého areálu. Týmto by sme sa radi poďakovali všetkým, ktorí nám sprístupnili zaujímavé a poučné priestory, ktoré nám určite pomôžu v ďalšom vzdelávaní.

   

  Žiaci: 2.A, 2.B

 • Aktualizácia údajov
  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Prijímacie skúšky - 2. kolo - 18. 06. 2019 (utorok)

  Vážení záujemci o štúdium na Strednej odbornej škole vinársko-ovocinárskej,

   

  oznamujeme Vám, že druhé kolo prijímacích skúšok sa uskutoční dňa 18. 06. 2019 (utorok) so začiatkom o 08:00 v priestoroch Strednej odbornej školy vinársko-ovocinárskej v Modre, Kostolná 162/3.

   

  Tešíme sa na Vás.

   

  Vedenie školy

 • Odborná exkurzia v Nitre pre 1. ročník

  Dňa 12. júna 2019 navštívili naši prváci Slovenské poľnohospodárske múzeum v Nitre, Nitriansky hrad a románsky Kostol svätého Michala archanjela v Dražovciach.

 • Workshop Bankári do škôl 2019

  Do galérie Workshop Bankári do škôl 2019 boli pridané fotografie.

  Dňa 6.júna 2019 sme s zúčastnili na workshope Bankári do škôl, ktorý bol organizovaný JA Slovensko.

  Cieľom workshopu bolo získanie nových informácií o firemnom plánovaní/projektovom manažmente, o zvažovaní rizík a následnom vyhodnotení. Workshop viedli Oľga Dlugopolská a Jana Van Cleven zo Citibank. Na záver projektu sme v skupinách aplikovali získané vedomosti.

  Ďakujeme, že sme s mohli zúčastniť.

  Júlia Uhlárová, Barbora Kovačovská, Samuel Skovajsa 3.A

 • Baristický kurz

  V dňoch 5. - 6. júna 2019 mali možnosť naši študenti absolvovať baristický kurz.

  Čerstvým úspešným baristom gratulujeme!

 • Riaditeľské voľno - 07. 06. 2019

  Na základe § 150 ods. 5 zákona NR SR č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a § 3 ods. 10 vyhlášky MŠ SR č. 231/2009 Z.z, o podrobnostiach a organizácii školského roka na ZŠ, SŠ, ZUŠ, PŠ, OU a JŠ v znení vyhlášky MŠVVaŠ SR č. 518/2010 Z.z. ktorou sa mení vyhláška MŠ SR č. 231/2009 Z.z, o podrobnostiach a organizácii školského roka na ZŠ, SŠ, ZUŠ, PŠ, OU a JŠ  udeľuje riaditeľstvo Strednej odbornej školy vinársko-ovocinárskej dňa 07. 06. 2019 (piatok) – RIADITEĽSKÉ VOĽNO z organizačných dôvodov.

  Výuka bude opäť prebiehať od 10. 06. 2019 (pondelok) podľa rozvrhu uvedeného v časti Zmeny rozvrhu.

   

  Ing. Monika Kisová

  riaditeľka školy

 • Naši tretiaci v pražiarni slovenskej gurmánskej kávy EBENICA COFFEE

  Zameranie štúdia na našej škole má širší záber, okrem vína sa naši študenti učia i o iných ušľachtilých nápojoch a medzi ne sa radí i káva.

  V stredu 5. júna 2019 sme našim tretiakom obohatili vyučovanie návštevou pražiarne kávy EBENICA COFFEE, ktorá sídli v Modre. Milí a zanietení ľudia z tejto pražiarne veľmi zaujímavo porozprávali našim študentom o káve, jej spracovaní a príprave. Mali sme možnosť vidieť výrobný proces praženia kávy. Ochutnali sme úžasnú, voňavú, chutnú a kvalitnú kávu pripravenú profesionálnym baristom.

  Taktiež sme si vypočuli užitočné informácie a rady o marketingu úspešnej značky kvalitného produktu.

  Zástupcom spoločnosti ďakujeme za ich čas a veľmi podnetné informácie.

 • Medzinárodná výstava ruží 2019

  Žiaci prvých a druhých ročníkov na dňoch ,,Ruží" 1. a 2.6.2019 v Ivanke pri Dunaji

 • Návšteva enotéky FEDOR MALÍK & SYN.

  Študenti 3. ročníka navštívili novootvorenú sektáreň a enotéku firmy FEDOR MALÍK & SYN v historických priestoroch námestia Modry. Pán Fedor Malík ml. zaujímavým spôsobom rozprával o tradičnej výrobe sektu, ktorej sa firma okrem produkcie tichých vín venuje.

  Podelil sa o podnikateľské skúsenosti v krásnej, ale i namáhavej profesii vinohradníka a vinára.

  Ďakujeme pánovi Fedorovi Malíkovi ml. za jeho čas a inšpiráciu pre našich budúcich mladých vinárov.

 • Odborná exkurzia pre podnikateľov a somelierov 3. ročníka

  Obdobie školského roka sa kráti a prichádza čas aj na odborné exkurzie. Našich tretiakov (podnikateľov aj somelierov) sme zobrali na dve veľmi zaujímavé miesta.

  Navštívili sme automobilku Volkswagen, karosáreň a lisovňu v plnej prevádzke. Žiaci mohli vidieť presné postupy, ako sa vyrábajú jednotlivé časti konkrétnych typov áut.

  Druhou zastávkou bola vysokokvalitná zážitková reštaurácia pána Matyšáka - GLOBO restaurant and wine bar. O reštaurácii a osobnom kariérnom postupe nám porozprával hlavný manager Dominik Baránek. Súčasťou tímu reštaurácie sú i naše bývalé absolventky - Dominika a Kristína Kupcové, ktoré sa veľmi pekne postarali o výklad a degustáciu. Ďakujeme veľmi pekne, odnášame si cenné informácie a úžasný zážitok.

 • Fotosúťaž o koncert Kaliho

  VYHRAJ KONCERT KALIHO NA TVOJEJ ŠKOLE!

  Zachyť život na tvojej škole a vyhraj pre ňu koncert Kaliho. Fotku postni na Instagram, pridaj súťažný hešteg #fotosutazvyhrajkoncert, pripíš meno a priezvisko a názov školy. Súťaž trvá do 10. júna 2019 a vyhrá škola, ktorej fotka získa najviac lajkov. Celé pravidlá súťaže nájdeš tu: bit.ly/vyhrajkoncertkaliho.

  foto - zdroj: www.strednapremna.sk

 • Prijímacie skúšky - kritériá pre školský rok 2019/2020
 • Prijímacie skúšky - kritériá pre školský rok 2019/2020
 • Nohejbalový turnaj škôl

  Dňa 10. mája 2019 sa na našej škole uskutočnil 1. ročník nohejbalového turnaja o Pohár riaditeľky Strednej odbornej školy vinársko-ovocinárskej. Zúčastnili sa ho družstvá z Gymnázia Pezinok, Gymnázia K. Štúra Modra, Obchodnej akadémie Pezinok a našej školy. Hralo sa v dvoch kategóriách - dvojice a trojice. Družstvá našej školy zvíťazili v oboch kategóriách. Chlapcom z nášho družstva ďakujeme za pekný výkon a reprezentáciu školy.

  Taktiež ďakujeme všetkým zúčastneným školám a žiakom za príjemný športový zážitok a tešíme sa na ďalšie spoločné športové stretnutia.

 • Úspech našich študentov v zahraničí

  Mladí vinári zo Slovenska uspeli v Luxembursku

  Naši študenti - štvrták Vendelín Krasňanský a tretiak Samuel Skovajsa sa dňoch 24. a 25. apríla 2019 zúčastnili 14. ročníka European Wine Championship v Remerschene, malom luxemburgskom vinohradníckom meste.

  Na prestížnej európskej súťaži sa Vendelínovi a Samuelovi podaril krásny úspech. V konkurencii 33 tímov mladých ľudí z 13 európskych krajín súťažili v teoretických i praktických disciplínach zameraných na vinohradníctvo a vinárstvo. Výborne obstáli v súťažných disciplínach, úspešne zvládli i komunikáciu v cudzom jazyku a obsadili 3. miesto.

  Sme na nich hrdí a ďakujeme im, že takto zviditeľnili našu školu i v zahraničí. Sme vďační aj ich rodinám za podporu pri príprave na súťaž a pedagógom, ktorí ich pripravovali, za skvelú prácu.

  Gratulujeme!

 • Zlatý Amos 2019

  Súťaž o najobľúbenejšieho učiteľa Slovenska

  Vo finále celoslovenskej súťaže o najobľúbenejšieho učiteľa - Zlatý Amos 2019, ktoré sa konalo 5. mája 2019 v Pezinku, bol ocenený aj náš pán učiteľ Mgr. Jozef Matejovič.

  Pán Matejovič získal Cenu Jána Gašperana (zakladateľa súťaže). Víťaza tejto kategórie vyberá 16 členná špeciálna žiacka porota – hodnotiaca príbehy všetkých prihlásených učiteľov.

  Krásny príbeh jeho učiteľskej cesty si aj Vy môžete prečítať tu:https://www.zlatyamos.sk/matejovic/

  Nášmu pánovi učiteľovi srdečne gratulujeme!

  Nielen počas finálového večera, ale už zopár týždňov žili prípravami na túto súťaž spolu s pánom profesorom aj žiaci účinkujúci v programe: Juraj Krchňavý, Dorota Javorová, Martin Škápik, Adam Lančarič a Matej Hodulík.Veľmi pekne im ďakujeme (aj všetkým ďalším, ktorí pridali ruku k dielu) za pomoc, podporu a reprezentáciu!

 • Riaditeľské voľno - 06. 05. 2019

  Na základe § 150 ods. 5 zákona NR SR č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a § 3 ods. 10 vyhlášky MŠ SR č. 231/2009 Z.z, o podrobnostiach a organizácii školského roka na ZŠ, SŠ, ZUŠ, PŠ, OU a JŠ v znení vyhlášky MŠVVaŠ SR č. 518/2010 Z.z. ktorou sa mení vyhláška MŠ SR č. 231/2009 Z.z, o podrobnostiach a organizácii školského roka na ZŠ, SŠ, ZUŠ, PŠ, OU a JŠ  udeľuje riaditeľstvo Strednej odbornej školy vinársko-ovocinárskej dňa 06. 05. 2019 (pondelok) – RIADITEĽSKÉ VOĽNO z organizačných dôvodov.

  Výuka bude opäť prebiehať od 07. 05. 2019 (utorok) podľa rozvrhu uvedeného v časti Zmeny rozvrhu.

   

  Ing. Monika Kisová

  riaditeľka školy

 • Novodobo so Shakespearom

  Dorota Javorová získala 1. miesto v prednese prózy v anglickom jazyku.

  Dňa 25. apríla 2019 sa konala súťaž v prednese prózy v anglickom jazyku "Novodobo so Shakespearom" v Pezinku.

  Našu školu reprezentovala žiačka 2. ročníka - Dorota Javorová pod vedením pani učiteľky Mgr. Z. Bachratej.

  Dorota Javorová dosiahla vynikajúce umiestnenie, svojim prejavom výborne obstála v tvrdej konkurencii a získala 1. miesto v III. kategórii.

  Ďakujeme za reprezentáciu a gratulujeme k úspechu!

 • 41. ročník celoštátnej súťaže SOČ

  Naši študenti - Dominik Kubica a Martin Demovič, ktorí boli úspešní v krajskej prehliadke SOČ, nás reprezentovali na 41. ročníku celoštátnej súťaže Strednej odbornej činnosti, ktorá sa konala pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a Štátneho inštitútu odborného vzdelávania v dňoch 24. - 25. mája 2019 v Košiacich.

  Obaja mali výborne spracované projekty. Martin Demovič súťažil so svojou prácou "Čucoriedky v domácej záhradke" a Dominik Kubica prezentoval svoju prácu s témou "Model výstavby intenzívneho ovocného sadu". Do tejto súťaže sa dostali najlepšie práce zo všetkých krajov Slovenska, konkurencia bola veľká, takže už postup bol veľkým úspechom. Navyše Dominikovi sa podarilo pekné umiestnenie - získal 5. miesto. 

  Obom študentom ďakujeme za reprezentáciu školy, gratulujeme k úspechu a prajeme veľa chuti a tvorivosti pri ďalších projektoch.

   

strana: