• Novinky

   Zistite, čo je nové na našej škole
     • Prijímacie skúšky - 2. kolo

      Prijímacie skúšky - 2. kolo

      Riaditeľka školy vyhlasuje 2. kolo prijímacieho konania na nenaplnený počet miest na študijne odbory:

      4227 M01 vinohradníctvo a ovocinárstvo - prevádzka

      4227 M05 vinohradníctvo a ovocinárstvo - someliérstvo

      2. kolo prijímacích skúšok sa bude konať 21.6.2022

      Pre viac informácií nás kontaktujte na t. č. 033 6472580

     • Bankári do škôl

      Dňa 14.6. sa žiaci z 3.A Kristína Adamkovičová a Matej Pomfy zúčastnili workshopu Bankári do škôl.

      Hlavnou témou tohto workshopu bol projektový manažment. Študenti sa naučili ako si správne naplánovať, zrealizovať a vyhodnotiť projekt, čo im prinesie potrebné zručnosti pri budúcom podnikaní. Samozrejme to neostalo len pri učení. Študenti dostali ako zadanie naplánovať vlastný projekt a pracovali v skupinkách so študentmi z ostatných zúčastnených škôl. Ďakujeme pani Oľge Dlugopolskej zo Citibank za čas ktorý nám venovala a pani profesorke Ide Matuškovičovej že nám umožnila zúčastniť sa tohto workshopu.

     • Návšteva Včelnice - exkurzia

      Keďže je naša škola zameraná na štúdium spracovania ovocia a výroby vína, všetci si plne uvedomujeme nezastupiteľnú funkciu včiel v prírode. Z tohto dôvodu študenti navštevujúci včelársky krúžok spolu so študentmi 1.B triedy absolvovali dňa 15.6.2022 exkurziu v Devínskej Novej Vsi.

      Exkurzia sa začala pod hradom Devín, kde študenti nadobudli poznatky o histórii hradu či o výskyte miestnych rastlinných a živočíšnych druhov. Neskôr sme sa presunuli do Včelárstva Dedinský. Pán Dedinský študentov oboznámil s dôležitosťou ochrany včiel, možnosťami ich chovu, potrebnými pomôckami pre včelára, úlohami včelára počas celého roka, rôznych druhoch včiel a rôznych druhoch medu, ktoré mali žiaci neskôr možnosť degustovať. Študenti tiež mali príležitosť si zblízka prehliadnuť včelie úle a vyskúšali si vyrobiť vlastnú sviečku z vosku.

     • Prváci na exkurzii

      Záver školského roka je okrem skúšania, uzatvárania známok tradične venovaný aj exkurziám. V pondelok a v utorok (13.-14. jún 2022) mali nabitý program naši prváci. Skvelé pani učiteľky Mgr. Moravčíková a Mgr. Sodomová pripravili zaujímavé aktivity. Keďže máme študentov z celého Slovenska, považujeme za nesmierne dôležité bližšie ich zoznámiť s históriou Modry a blízkeho okolia. Poprepájali sme dejiny literatúry, dejiny Modry a blízkeho okolia s dejinami vinohradníctva a študenti sa nenudili ani chvíľku.

     • Eisenstadt - exkurzia

      Dňa 7. júna 2022 sa študenti 2.A triedy zúčastnili odbornej exkurzii v Rakúsku, v meste Eisenstadt. V našej partnerskej vinárskej škole Weinbauschule Eisenstadt Landwirtschaftliche Fachschule sa konalo záverečné stretnutie projektu CLIMVINO.

      Hlavnou témou boli prednášky, ktoré sa zaoberali klimatickými zmenami, sledovaním meteorologických parametrov, riziku šírenia invazívnych škodcov a využitím meteostaníc vo vinohradníctve.

     • Exkurzia - Víno Masaryk, Vinařství Baloun

      Dňa 6.júna 2022 sa žiaci 3.A triedy zúčastnili odbornej exkurzie, ktorej úlohou bolo spojiť teoretické znalosti s problematikou praxe. Spoznali sme fungovanie malej vinohradníckej a vinárskej firmy na Záhorí – Víno Masaryk, kde sme ako prví mali možnosť spoznať novošľachtence, ktoré ešte neboli zapísané v listine registrovaných odrôd – Danubius, Elita, Darius, Idea, Lavína a Rosa.

     • Lužné lesy - exkurzia

      1.júna 2022 sa študenti prvého ročníka zúčastnili exkurzie Lužné lesy. Boli vedení odborným sprievodcom, ktorý im vysvetlil ako funguje lesný ekosystém a život v ňom. Na náučnom chodníku v chránenej oblasti Dunajských luhov pozorovali rôzne druhy stromov, živočíchov a rastlín.

     • Vlastivedná exkurzia vo Viedni

      Dňa 31.mája 2022 sa trieda 1.B zúčastnila vlastivednej exkurzie do Viedni.

      Študenti navštívili rodinnú firmu čokoládovňu Hauswirth v Kittsee, kde im majitelia ukázali výrobu ich vlastnej čokolády, následne ju mohli ochutnať a zakúpiť si v podnikovej predajni.

      Pokračovali do Viedne, kde navštívili Haus des Meeres (Dom Morí), v ktorom videli živočíchy zo všetkých kútov sveta a očaril ich aj výhľad na historické centrum.

     • Exkurzia

      Dňa 26. mája 2022 sme so žiakmi 2.A a 2.B navštívili ovocnú škôlku Plantex vo Veselom pri Piešťanoch, kde sme mali možnosť preopakovať si prebrané učivo v praxi. Mali sme prakticky ukázané spôsoby dopestovania ovocných výpestkov priamo v teréne. Videli sme priestory ovocnej škôlky a to nie len výrobnú časť ale aj predajnú. Týmto by sme chceli poďakovať vedeniu firmy Plantex za možnosť návštevy v škôlkárských výsadbách a predajných priestorov a hlavne za praktické ukážky práce a fundovaný výklad Ing. Andreja Záhorského, ktoré zabezpečil Ing. Stanislav Tureček

     • Slovenský vidiek a jeho vízia - seminár

      Študenti Strednej odbornej školy vinársko - ovocinárskej v Modre, odbor agroturiatika, si dovoľujú poďakovať pánovi Ing. Františkovi Machovi CSc. za pozvanie na odborný seminár "Slovenský vidiek a jeho vízia". Seminár sa konal pri príležitosti 30. výročia vzniku Slovenského zväzu vidieckej turistiky a agroturistiky v Harmónii. Naša škola obdržala Pamätný list za obetavú prácu pri rozvoji vidieckej turistiky v SR pri príležitosti 30. výr. vzniku SZVTA.

     • Prednáška - Služby cestovných kancelárií

      Dňa 16.mája 2022 sa na našej škole uskutočnila prednáška s Doc. Plesníkom, /VŠ Nitra/ na tému: Služby cestovných kancelárií.

      Študenti 1. a 2. ročníkov boli oboznámení s vlastnosťami produktov, kvalitou produktu, významom dotazníkov v cestovných kanceláriách, s ubytovacími a doplnkovými službami CK a zákonom o rekreačných poukazoch . Témy boli zaujímavé, dopĺňali učivo žiakom v agroturistickom zameraní.

     • Účtovný program ALFA PLUS

      Dňa 6.mája 2022 sa trieda 4.B zúčastnila kurzu jednoduchého účtovníctva pod vedením lektorky Ing.Tužinskej.

      Počas šiestich hodín sme sa naučili ako účtovať v programe ALFA PLUS jednotlivé účtovné operácie a pochopili sme ako aj tá najzložitejšia účtovná operácia môže byť ľahká. Z tohto kurzu sme si odniesli veľa znalostí, ktoré určite využijeme aj v budúcnosti. Chceli by sme sa poďakovať škole, pani Ing. Matuškovičovej a lektorke Ing. Tužinskej, za skvelý zážitok a vedomostí, ktoré využijeme v plnej miere v praxi.

     • Včelársky krúžok

      Jarná činnosť včelárskeho krúžku na našej škole začala praktickou prípravou motýlej lúky. Žiakom podrobne celý postup ručného siatia vysvetlil p. Šperka - záhradník. Spoločne s nim sme do rekultivovanej pôdy vysiali semená medonosných rastlín:

      ďateliny lúčnej /Trifolium pratense/

     • Spolu úspešnejší 2 - projekt

      V čase pandémie Covid 19 sa z dôvodu dištančného vzdelávania niektoré výukové činnosti nedali vykonávať. Mnohé informácie nemohli byť dostatočne vysvetlené, prakticky ukázané a najmä samostatne vyskúšané, preto žiaci, najmä vyšších ročníkov, nemohli získať požadované dôležité vedomosti a skúsenosti.

     • Majstrovstvá Slovenska somelierov - juniorov 2022

      Súťaž organizovala Asociácia somelierov Slovenskej republiky v dňoch 21.4. a 22. 4. 2022 v Slovenskom Grobe - Penzion Karolínka. Našu školu reprezentovali Diana Galisová a Dominika Zacharová zo 4.B, z odboru somelierstvo. Súťaž bola rozdelená do dvoch dní, počas ktorých v tvrdej konkurencii museli preukázať svoje vedomosti nielen v teoretickej časti, ale aj v praktickej. Praktická časť pozostávala zo servisu a dekantácie červeného vína v časovom limite, servise šumivého vína, určenie odrody vína, ročníka, pôvovodu a zostavenia vínnej karty. Naše študentky v tvrdom konkurenčnom prostredí preukázali vynikajúce znalosti. Som veľmi hrdá, že naša žiačka Diana Galisová obsadila 1. miesto. Gratulujeme!

  • Pre rodičov a študentov

   Pre zobrazenie Vašich známok, domácich úloh a denného rozvrhu sa prosím prihláste pomocou konta, ktoré ste dostali od našej školy
  • Školská vinotéka

   • Hubert J.E.Sereď
   • Zväz výrobcov hrozna a vína na Slovensku
   • Malokarpatská vínna cesta ®
   • ELESKO a.s.
   • Malokarpatské múzeum v Pezinku
   • OSLAVAN SLOVAKIA s.r.o.
   • JASR, n.o.
   • Mesto Modra turistký portál
   • Autobazár Peter Šafár