• Novinky

   Zistite, čo je nové na našej škole
     • Exkurzia Lužné lesy

      Environmentálna exkurzia bola dohodnutá cez organizáciu DAPHNE s pani Menkynovou, ktorá nám zabezpečila sprievodcu lužnými lesmi pána Andreja Somoru zo Štátnej ochrany prírody SR. Tri hodiny sme putovali z Gabčíkova do Rusoviec náučným chodníkom lužnými lesmi pozdĺž štrkových nádrží. Dozvedeli sme sa veľa o vodnom toku Dunaja a jeho ramenách. Oboznámili sme sa o faune a flóre . Nakoniec nám pán Somora pripomenul aký je systém ochrany chránenej krajinnej oblasti. Aj týmto spôsobom by sa mu chcela 2.A poďakovať za fundované a zaujímavé rozprávanie.

     • Exkurzia Lednice na Morave

      Dňa 19.10.2023 sa žiaci 4.A a 4.B triedy zúčastnili exkurzie na Mendelovej univerzite v Lednici. Dozvedeli sme sa viac o odboroch, učive alebo o rôznych aktivitách, ktoré sa tu realizujú v rámci štúdia a tiež sme si prezreli priestory školy a pivnicu. Degustovali sme 5 vzoriek vína a videli sme aj najstaršie nádoby na kvasenie vína, ktoré sa používali ešte niekoľko tisícročí pred naším letopočtom - kvevri. Pridali sme si kultúrnu vsuvku - Lednický zámok a botanickú záhradu, kde sme videli krásy prírody. Nakoniec sme sa presunuli do Vinařství u Kapličky v Zaječím, kde sme si povedali pár slov k technológii spracovania hrozna/muštu, prešli sme si pivnicu a degustovali sme 6 vzoriek vína.

     • Exkurzia na Morave

      Dňa 18.10.2023 sa žiaci 4.A a 4.B triedy zúčastnili exkurzie na Morave. Navštívili firmu Sonnentor v Čejkoviciach, ktorá sa zaoberá výrobou čajov. Študenti tu mali možnosť vidieť výrobu a aj priestory, ktoré slúžia na prezentovanie výrobkov. Následne sme sa presunuli do Templařských sklepov tiež v Čejkoviciach, kde sme mali možnosť vidieť pôvodnú pivnicu a naskytla sa nám možnosť degustácie niekoľkých vzoriek vína. Popoludní sme pokračovali do vinárstva Neoklas v Mutěniciach, kde sme videli výrobnú prevádzku a degustovali sme 6 vzoriek vín.

     • Študenti na výmennom pobyte vo Valticiach na Morave

      Počas týždňa 9. - 13. októbra 2023 sa žiaci 3.B Roman Kanich a Simon Hergott zúčastnili na výmennej praxi na Střední vinařskej škole Valtice na Morave.
      Náš týždeň započal ubytovaním na školskom internáte, krátkym informačným rozhovorom so zástupkyňou pre prax Ivanou Hříbovou, ktorá nám zariadila prehliadku školských vinohradov, sadov, farmy, pivnice a pálenice. Začali sme v školskej pivnici, v ktorej nám ukázali zariadenia na spracovanie a výrobu vína. Následne sme spracovávali hrozno, priživovali mladé školské vína a úspešne vyrobili mušt na budúci klaret.
      Prešli sme si a ukázali fungovanie pálenice, jej nariadenia a ako v nej bezpečne zaobchádzať. Neskôr sme išli do muštárne, kde nám vysvetlili ako funguje linka na spracovávanie ovocia a potom sme si sami pasterizovali mušt do bag in boxov. V strede týždňa sme absolvovali prednášku o používaní pesticídov, odkiaľ sme smerovali

     • Deň otvorených dverí

      V utorok 17. októbra 2023 sa konal na našej škole Deň otvorených dverí. Škola otvorila svoje brány verejnosti, ale hlavne žiakom končiacich ročníkov na základných školách. Záujemcov o štúdium sprevádzali skúsení pedagógovia nielen po škole a odborných učebniach, ale aj v školskom internáte.

     • Deň župných škôl

      Dňa 13. októbra 2023 sa v nákupnom centre Bory Mall v Bratislave uskutočnil 12. ročník podujatia „Deň župných škôl“, kde sa predstavilo 49 stredných škôl z Bratislavského kraja a naša škola bola opäť súčasťou. Naši žiaci z 2.B a 3.B triedy pod vedením Ing. Dudovej a Ing. Hanúska v rámci prezentácie školy predviedli dekantáciu červeného vína a sabráž šumivého vína. Veríme, že sme prezentáciou ale aj priateľskými rozhovormi uistili nejedného záujemcu o štúdium, že sa má na vinárke na čo tešiť 😊.

     • Majstrovstvá somelierov SR - seniorské kolo

      Raz za rok majú somelieri možnosť overiť si, čo sa za rok naučili, kam sa posunuli a aké sú nové trendy vo svete. Majstrovstvá somelierov SR 2023, ktoré sa konali 2.októbra 2023 v bratislavskom hoteli Matyšák, poznajú svojho víťaza. V tomto ročníku súťaže predstúpilo pred odbornú porotu 13 somelierov, 6 mužov a 7 žien zo Slovenska a Čiech, od tých najskúsenejších až po študentov, pre ktorých bola táto účasť premiérová. Našu školu reprezentovali študentky odboru SOMELIER, Lívia Paková a Lucia Vrbovská. Súťažilo sa v troch disciplínach, odborný test, senzorický opis vín a servis vína pre dvoch hostí. Organizátorom majstrovstiev bola už tradične Asociácia somelierov SR. Otázky do testu i zadanie praktických úloh pripravil skúsený somelier Rasťo Šuták, niekoľkonásobný účastník Majstrovstiev Európy i Majstrovstiev sveta – naposledy vo februári tohto roku v Paríži.

     • Rodičovské združenie

      Rodičovská rada pri SOŠVO v Modre Vás srdečne pozýva na plenárne rodičovské združenie, ktoré sa bude konať dňa 10. októbra 2023 o 17.00 hod v sále školy.

      Po plenárnom rodičovskom združení bude pokračovať triedne rodičovské združenie.

      Po triednych rodičovských združeniach bude prebiehať informačná časť (možné individuálne stretnutia s vyučujúcimi).

     • Burza informácií Senica

      Dňa 28.9.2023 sme sa zúčastnili "Burzy informácií" v kultúrnom dome v Senici. Tu sme podávali informácie o našej škole základným školám zo Senice, Holíča, Skalice a okolitých dedín. Žiaci 2.A triedy Adam Švirec a Peter Šimovič oboznamovali záujemcov so školou a súčasne ich pozývali na "Dni otvorených dverí", ktoré sa uskutočnia v blízkej budúcnosti na našej škole.

     • Náš študent v Sarajeve

      Slovenské veľvyslanectvo v Bosne a Hercegovine, Ambasáda Sarajevo

      Pri príležitosti osláv Deň ústavy SR, Deň ozbrojených síl SR a jubilejného 30. výročia vzniku SR uskutočnilo Slovenské veľvyslanectvo "VEČER SLOVENSKEJ KULTÚRY, GASTRONÓMIE A POHOSTINNOSTI." Hodinovým večerným vystúpením vyplnili program aj členovia slovenského folklórneho súboru Magdalénka z Modry. Náš študent Michal Čaboun bol vystupujúcim členom. Svojou reprezentáciou prispel k vynikajúcej atmosfére na podujatí.

     • Krst knihy "Moja cesta"

      Kanadská obchodná komora v Slovenskej republike podporila vydanie knihy Dušana Tótha.

      Uvedenie biografickej knihy "Moja cesta", ktorej autorom je reverend a bývalý generálny tajomník Slovenského kongresu Slovákov Dušan Tóth, sa konalo v novootvorenom kaštieli v Modre 29. júna 2023. Ceremoniál krstu uvádzal prezident Kanadskej obchodnej komory Joseph Burza a herec SND František Kovár.

     • Modranské vinobranie 2023

      Modranské vinobranie, ktoré tento rok prebehlo od 8. do 10. septembra, si opäť zachovalo svoju pozíciu ako vrcholná udalosť v mestskom kalendári. Táto udalosť je kombináciou tradície a inovácie, kde vynikajúce vína a burčiak hrajú hlavnú úlohu v oslave malokarpatskej vinohradníckej kultúry. Súčasťou tohto podujatia sa stali aj študenti Strednej odbornej školy vinársko-ovocinárskej v Modre. Už v predvečer akcie sa venovali príprave pivnice a v piatok 8. septembra mali možnosť nalievať víno. Nielenže mohli uplatniť svoje teoretické znalosti, ale tiež sa mohli bližšie oboznámiť s rôznymi druhmi vína, vrátane tých, ktoré boli vyrobené v ich školskej pivnici. Tým získali neoceniteľnú prax a premostili medzeru medzi štúdiom a reálnym svetom.

  • Pre rodičov a študentov

   Pre zobrazenie Vašich známok, domácich úloh a denného rozvrhu sa prosím prihláste pomocou konta, ktoré ste dostali od našej školy
  • Školská vinotéka

   • Hubert J.E.Sereď
   • Zväz výrobcov hrozna a vína na Slovensku
   • Malokarpatská vínna cesta ®
   • ELESKO a.s.
   • Malokarpatské múzeum v Pezinku
   • OSLAVAN SLOVAKIA s.r.o.
   • JASR, n.o.
   • Mesto Modra turistký portál
   • Autobazár Peter Šafár
   • Kontakty

    • Stredná odborná škola vinársko-ovocinárska Modra, kód školy 615501
    • +421 33/6472579 riaditeľ +421 33/6472580 ústredňa +421 33/6472762 ekonomický úsek +421 33/6406462 stredisko odbornej praxe - pivnica Školská jedáleň +421 33/6472580 klapka 13 E-mail: jozefizof@svosmo.sk Školský internát +421 33/6472580 klapka 36
    • Kostolná 162/3, 900 01 Modra Slovakia
    • 000162311
   • Prihlásenie