• Novinky

      • INOVUJEME NAŠU VINÁRKU

      • Na základe návrhov, ktoré vznikli tímovými prácami študentov v rámci inovačného projektu inovuj.sk, študenti okamžite začali realizovať svoje kreatívne nápady. Tešíme sa na konečný efekt, ktorý Vám určite padne do oka.

       Ing. Ida Matuškovičová

      • Workshop – Prezentačné zručnosti

      • Žiaci firmy Vinárka sa v stredu 23. februára 2022 zúčastnili na workshope Prezentačné zručnosti, ktorý si pre nich pripravil Junior Achievement Slovensko. Cieľom bolo počas 4-hodinového stretnutia získať vedomosti, o tom ako sa správne pripraviť na prezentáciu, ako sa zbaviť stresu a ako bezproblémovo odprezentovať svoju prácu.

       Získali sme užitočné informácie, ktoré s istotou využijeme v praxi. Po úspešnej prezentácii   sme získali certifikát. Chceli by sme sa týmto poďakovať vzdelávacej organizácie JA Slovensko v spolupráci s firmou AT&T Global Network Services Slovakia, za skvelú príležitosť naučiť nás niečo nové.

       študentka Margita Nečníková, firma Vinárka

      • Okresné kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín

      • V utorok 22.2.2022 sa dve naše študentky Kristínka Katonová a Majka Červená z II.B triedy ako víťazky školského kola, zúčastnili na okresnom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín, ktoré sa konalo v Bratislave.

       Okrem samotného prednesu následne dievčatá absolvovali seminár, organizovaný Malokarpatským osvetovým centrom pre účastníkov súťaže. Každý z recitátoriek a recitátorov dostal osobitne od trojčlennej poroty spätnú väzbu. Súťažiaci si vypočuli celkové zhodnotenie ich vystúpenia na pódiu, konštruktívnu kritiku  a rady ako čo najlepšie zapôsobiť na poslucháčov.

       Napriek snahe a peknému prednesu sa študentkám v konkurencii nepodarilo umiestniť, čo však neznižuje hodnotu ich výkonu.

       Oceňujeme ich záujem zapojiť sa do súťaže a rovnako ich odvahu vystúpiť pred početným publikom Ide o užitočnú skúsenosť, ktorú isto využijú vo svojom budúcom profesionálnom živote.

      • Víťazom 21. ročníka celoslovenskej súťaže v reze viniča hroznorodého sa stal náš maturant Filip Tušan

      • Dňa 17. februára sa vo vinárstve VIA JUR Farná konal 21. ročník súťaže v reze viniča hroznorodého. V kategórii Junior našu školu reprezentovali ôsmi maturanti, ktorí sa pod vedením pána Ing. Schőna na súťaž usilovne pripravovali a v celoslovenskej konkurencii zabojovali o vzácnu cenu - Zlaté nožnice BAHCO.

       Úlohou súťažiacich bolo ostrihať 25 krov v 4-ročnej výsadbe odrody Cabernet Sauvignon na rýnsko-hessneskom vedení.

       Zlaté nožnice - 1. miesto v juniorskej kategórii svojím výborným výkonom vybojoval žiak našej školy Filip Tušan.

       Filipovi srdečne gratulujeme a zároveň ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy aj ostatným súťažiacim študentom - Diane Gálisovej, Šimonovi Viglašovi, Jurajovi Krchňavému, Matejovi Bielikovi, Viktorovi Koščíkovi, Borisovi Chačlarianovi, Matejovi Malatschekovi.

        

       foto:Ing. R. Schőn

      • Inovujme.sk - Inovačný workshop na Vinárke

      • Na našej škole sa už po 4. krát konal Inovačný workshop o ktorý majú študenti veľký záujem. 

       Cieľom workshopu je pomáhať budúcim podnikateľom pri hľadaní inovatívnych riešení. 

       Študentom priniesol originálny pohľad na to, ako pomocou jednoduchých techník podnietiť ich inovačný potenciál a efektívne vedeli kreovať nové nápady.  Študenti si uvedomili, že každý nápad sa dá s trochou snahy a predstavivosti zrealizovať. 

       Teoretické poznatky študenti už teraz aplikujú do praktickej roviny. Výsledky Vám budeme postupne odkrývať v priebehu najbližšieho obdobia. 

       V závere chceme poďakovať za profesionálny prístup školiteľov ale iza koncert od rapera Tona S.     

       Ďakujeme

              

        

      • Prosba o podporu pre o.z. Modranská Vinárka-2% z dane

      • Vážení rodičia a priaznivci školy,

       občianske združenie Modranská Vinárka, o. z. bolo založené s poslaním podporovať aktivity školy, jej žiakov a pedagógov Strednej odbornej školy vinársko-ovocinárskej v Modre.

       V prípade, že nás chcete podporiť príspevkom z podielu zaplatenej dane, môžete tak spraviť prostredníctvom priloženého tlačiva.

       Ak ste zamestnanec a neviete ako postupovať:
       V práci Vám vystavia Potvrdenie o zaplatenej dani a na základe toho do priloženého tlačiva "2%" uvediete sumu príspevku.
       Tlačivá potom môžete zaslať priamo na daňový úrad, pod ktorý patríte, alebo ak je to pre Vás pohodlnejšie, môže ho žiak odovzdať u nás p. Ing. Vandákovej alebo triednemu učiteľovi do 22.4.2022, škola ho na daňový úrad zašle.

       Budeme vám veľmi vďační, ak sa rozhodnete venovať tieto 2% práve nám, aj vďaka tejto podpore môžeme napĺňať naše poslanie.

       Modranská Vinárka, o.z.

   • Kontakty

    • Stredná odborná škola vinársko-ovocinárska Modra, kód školy 615501
    • +421 33/6472579 riaditeľ +421 33/6472580 ústredňa +421 33/6472762 ekonomický úsek +421 33/6406462 stredisko odbornej praxe - pivnica Školská jedáleň +421 33/6472580 klapka 13 E-mail: jozefizof@svosmo.sk Školský internát +421 33/6472580 klapka 36
    • Kostolná 162/3, 900 01 Modra Slovakia
    • 000162311
   • Prihlásenie