• Novinky

      • Workshop Bankári do škôl 2019

      • Do galérie Workshop Bankári do škôl 2019 boli pridané fotografie.

       Dňa 6.júna 2019 sme s zúčastnili na workshope Bankári do škôl, ktorý bol organizovaný JA Slovensko.

       Cieľom workshopu bolo získanie nových informácií o firemnom plánovaní/projektovom manažmente, o zvažovaní rizík a následnom vyhodnotení. Workshop viedli Oľga Dlugopolská a Jana Van Cleven zo Citibank. Na záver projektu sme v skupinách aplikovali získané vedomosti.

       Ďakujeme, že sme s mohli zúčastniť.

       Júlia Uhlárová, Barbora Kovačovská, Samuel Skovajsa 3.A

      • Baristický kurz

      • V dňoch 5. - 6. júna 2019 mali možnosť naši študenti absolvovať baristický kurz.

       Čerstvým úspešným baristom gratulujeme!

      • Riaditeľské voľno - 07. 06. 2019

      • Na základe § 150 ods. 5 zákona NR SR č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a § 3 ods. 10 vyhlášky MŠ SR č. 231/2009 Z.z, o podrobnostiach a organizácii školského roka na ZŠ, SŠ, ZUŠ, PŠ, OU a JŠ v znení vyhlášky MŠVVaŠ SR č. 518/2010 Z.z. ktorou sa mení vyhláška MŠ SR č. 231/2009 Z.z, o podrobnostiach a organizácii školského roka na ZŠ, SŠ, ZUŠ, PŠ, OU a JŠ  udeľuje riaditeľstvo Strednej odbornej školy vinársko-ovocinárskej dňa 07. 06. 2019 (piatok) – RIADITEĽSKÉ VOĽNO z organizačných dôvodov.

       Výuka bude opäť prebiehať od 10. 06. 2019 (pondelok) podľa rozvrhu uvedeného v časti Zmeny rozvrhu.

        

       Ing. Monika Kisová

       riaditeľka školy

      • Naši tretiaci v pražiarni slovenskej gurmánskej kávy EBENICA COFFEE

      • Zameranie štúdia na našej škole má širší záber, okrem vína sa naši študenti učia i o iných ušľachtilých nápojoch a medzi ne sa radí i káva.

       V stredu 5. júna 2019 sme našim tretiakom obohatili vyučovanie návštevou pražiarne kávy EBENICA COFFEE, ktorá sídli v Modre. Milí a zanietení ľudia z tejto pražiarne veľmi zaujímavo porozprávali našim študentom o káve, jej spracovaní a príprave. Mali sme možnosť vidieť výrobný proces praženia kávy. Ochutnali sme úžasnú, voňavú, chutnú a kvalitnú kávu pripravenú profesionálnym baristom.

       Taktiež sme si vypočuli užitočné informácie a rady o marketingu úspešnej značky kvalitného produktu.

       Zástupcom spoločnosti ďakujeme za ich čas a veľmi podnetné informácie.

      • Návšteva enotéky FEDOR MALÍK & SYN.

      • Študenti 3. ročníka navštívili novootvorenú sektáreň a enotéku firmy FEDOR MALÍK & SYN v historických priestoroch námestia Modry. Pán Fedor Malík ml. zaujímavým spôsobom rozprával o tradičnej výrobe sektu, ktorej sa firma okrem produkcie tichých vín venuje.

       Podelil sa o podnikateľské skúsenosti v krásnej, ale i namáhavej profesii vinohradníka a vinára.

       Ďakujeme pánovi Fedorovi Malíkovi ml. za jeho čas a inšpiráciu pre našich budúcich mladých vinárov.

      • Odborná exkurzia pre podnikateľov a somelierov 3. ročníka

      • Obdobie školského roka sa kráti a prichádza čas aj na odborné exkurzie. Našich tretiakov (podnikateľov aj somelierov) sme zobrali na dve veľmi zaujímavé miesta.

       Navštívili sme automobilku Volkswagen, karosáreň a lisovňu v plnej prevádzke. Žiaci mohli vidieť presné postupy, ako sa vyrábajú jednotlivé časti konkrétnych typov áut.

       Druhou zastávkou bola vysokokvalitná zážitková reštaurácia pána Matyšáka - GLOBO restaurant and wine bar. O reštaurácii a osobnom kariérnom postupe nám porozprával hlavný manager Dominik Baránek. Súčasťou tímu reštaurácie sú i naše bývalé absolventky - Dominika a Kristína Kupcové, ktoré sa veľmi pekne postarali o výklad a degustáciu. Ďakujeme veľmi pekne, odnášame si cenné informácie a úžasný zážitok.

      • Fotosúťaž o koncert Kaliho

      • VYHRAJ KONCERT KALIHO NA TVOJEJ ŠKOLE!

       Zachyť život na tvojej škole a vyhraj pre ňu koncert Kaliho. Fotku postni na Instagram, pridaj súťažný hešteg #fotosutazvyhrajkoncert, pripíš meno a priezvisko a názov školy. Súťaž trvá do 10. júna 2019 a vyhrá škola, ktorej fotka získa najviac lajkov. Celé pravidlá súťaže nájdeš tu: bit.ly/vyhrajkoncertkaliho.

       foto - zdroj: www.strednapremna.sk

      • Nohejbalový turnaj škôl

      • Dňa 10. mája 2019 sa na našej škole uskutočnil 1. ročník nohejbalového turnaja o Pohár riaditeľky Strednej odbornej školy vinársko-ovocinárskej. Zúčastnili sa ho družstvá z Gymnázia Pezinok, Gymnázia K. Štúra Modra, Obchodnej akadémie Pezinok a našej školy. Hralo sa v dvoch kategóriách - dvojice a trojice. Družstvá našej školy zvíťazili v oboch kategóriách. Chlapcom z nášho družstva ďakujeme za pekný výkon a reprezentáciu školy.

       Taktiež ďakujeme všetkým zúčastneným školám a žiakom za príjemný športový zážitok a tešíme sa na ďalšie spoločné športové stretnutia.

      • Úspech našich študentov v zahraničí

      • Mladí vinári zo Slovenska uspeli v Luxembursku

       Naši študenti - štvrták Vendelín Krasňanský a tretiak Samuel Skovajsa sa dňoch 24. a 25. apríla 2019 zúčastnili 14. ročníka European Wine Championship v Remerschene, malom luxemburgskom vinohradníckom meste.

       Na prestížnej európskej súťaži sa Vendelínovi a Samuelovi podaril krásny úspech. V konkurencii 33 tímov mladých ľudí z 13 európskych krajín súťažili v teoretických i praktických disciplínach zameraných na vinohradníctvo a vinárstvo. Výborne obstáli v súťažných disciplínach, úspešne zvládli i komunikáciu v cudzom jazyku a obsadili 3. miesto.

       Sme na nich hrdí a ďakujeme im, že takto zviditeľnili našu školu i v zahraničí. Sme vďační aj ich rodinám za podporu pri príprave na súťaž a pedagógom, ktorí ich pripravovali, za skvelú prácu.

       Gratulujeme!

      • Zlatý Amos 2019

      • Súťaž o najobľúbenejšieho učiteľa Slovenska

       Vo finále celoslovenskej súťaže o najobľúbenejšieho učiteľa - Zlatý Amos 2019, ktoré sa konalo 5. mája 2019 v Pezinku, bol ocenený aj náš pán učiteľ Mgr. Jozef Matejovič.

       Pán Matejovič získal Cenu Jána Gašperana (zakladateľa súťaže). Víťaza tejto kategórie vyberá 16 členná špeciálna žiacka porota – hodnotiaca príbehy všetkých prihlásených učiteľov.

       Krásny príbeh jeho učiteľskej cesty si aj Vy môžete prečítať tu:https://www.zlatyamos.sk/matejovic/

       Nášmu pánovi učiteľovi srdečne gratulujeme!

       Nielen počas finálového večera, ale už zopár týždňov žili prípravami na túto súťaž spolu s pánom profesorom aj žiaci účinkujúci v programe: Juraj Krchňavý, Dorota Javorová, Martin Škápik, Adam Lančarič a Matej Hodulík.Veľmi pekne im ďakujeme (aj všetkým ďalším, ktorí pridali ruku k dielu) za pomoc, podporu a reprezentáciu!

      • Riaditeľské voľno - 06. 05. 2019

      • Na základe § 150 ods. 5 zákona NR SR č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a § 3 ods. 10 vyhlášky MŠ SR č. 231/2009 Z.z, o podrobnostiach a organizácii školského roka na ZŠ, SŠ, ZUŠ, PŠ, OU a JŠ v znení vyhlášky MŠVVaŠ SR č. 518/2010 Z.z. ktorou sa mení vyhláška MŠ SR č. 231/2009 Z.z, o podrobnostiach a organizácii školského roka na ZŠ, SŠ, ZUŠ, PŠ, OU a JŠ  udeľuje riaditeľstvo Strednej odbornej školy vinársko-ovocinárskej dňa 06. 05. 2019 (pondelok) – RIADITEĽSKÉ VOĽNO z organizačných dôvodov.

       Výuka bude opäť prebiehať od 07. 05. 2019 (utorok) podľa rozvrhu uvedeného v časti Zmeny rozvrhu.

        

       Ing. Monika Kisová

       riaditeľka školy

      • Novodobo so Shakespearom

      • Dorota Javorová získala 1. miesto v prednese prózy v anglickom jazyku.

       Dňa 25. apríla 2019 sa konala súťaž v prednese prózy v anglickom jazyku "Novodobo so Shakespearom" v Pezinku.

       Našu školu reprezentovala žiačka 2. ročníka - Dorota Javorová pod vedením pani učiteľky Mgr. Z. Bachratej.

       Dorota Javorová dosiahla vynikajúce umiestnenie, svojim prejavom výborne obstála v tvrdej konkurencii a získala 1. miesto v III. kategórii.

       Ďakujeme za reprezentáciu a gratulujeme k úspechu!

      • 41. ročník celoštátnej súťaže SOČ

      • Naši študenti - Dominik Kubica a Martin Demovič, ktorí boli úspešní v krajskej prehliadke SOČ, nás reprezentovali na 41. ročníku celoštátnej súťaže Strednej odbornej činnosti, ktorá sa konala pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a Štátneho inštitútu odborného vzdelávania v dňoch 24. - 25. mája 2019 v Košiacich.

       Obaja mali výborne spracované projekty. Martin Demovič súťažil so svojou prácou "Čucoriedky v domácej záhradke" a Dominik Kubica prezentoval svoju prácu s témou "Model výstavby intenzívneho ovocného sadu". Do tejto súťaže sa dostali najlepšie práce zo všetkých krajov Slovenska, konkurencia bola veľká, takže už postup bol veľkým úspechom. Navyše Dominikovi sa podarilo pekné umiestnenie - získal 5. miesto. 

       Obom študentom ďakujeme za reprezentáciu školy, gratulujeme k úspechu a prajeme veľa chuti a tvorivosti pri ďalších projektoch.

        

      • Záverečné valné zhromaždenie firmy JA Vinárka

      • Dňa 30.4.2019 sa v priestoroch sály Strednej odbornej školy vinársko - ovocinárskej v Modre uskutočnilo záverečné valné zhromaždenie firmy JA Vinárka. Zúčastnili sa akcionári, pedagogický zbor a manažment podniku.

       Záverečné valné zhromaždenie prebiehalo podľa programu.  Zhodnotili sme hospodárenie spoločnosti a dosiahnuté výsledky. Napriek začiatočným ťažkostiam sme dosiahli veľmi priaznivé hospodárske výsledky. Sme veľmi radi, že sme mohli svojim akcionárom vyplatiť 100 percent dividend.

       Chceli by sme sa poďakovať všetkým, ktorí nám pomáhali pri organizovaní našich akcií.

       Špeciálne poďakovanie patrí našej pani profesorke Ing. Ide Matuškovičovej, že celú dobu stála pri nás aj napriek všetkým naším charakterom a okolitým okolnostiam. Viedla nás pri všetkých akciách a ich pri organizovaní. Naučila nás napredovať a nevyhýbať sa zodpovednosti. Ďakujeme za Váš čas a odhodlanie, stálo to za to.

       Celé valné zhromaždenie sa nieslo v prijemnom pracovnom ale i v spoločenskom duchu. Prajeme veľa šťastia a úspechov budúcim manažérom firmy JA Vinárka.

       Manažment firmy JA Vinárka zo 4. A triedy

      • Odborná exkurzia v Hubert J.E., s. r. o., Sereď a návšteva Múzea holokaustu

      • Dňa 26. apríla 2019 sa žiaci 3. A zúčastnili odbornej exkurzie v spoločnosti Hubert, J. E., s.r.o. Sereď. Prvou mimofrancúzskou fabrikou na výrobu šumivého vína nás sprevádzal pán J. Slováček. Okrem cenných technologických poznatkov sme sa dozvedeli i zaujímavosti a užitočné informácie o marketingu značiek produktov, ktoré spoločnosť ponúka na trhu. Ďakujeme spoločnosti Hubert J. E., s.r.o. za možnosť prepájať teóriu s praxou.

       Exkurziu sme spojili i s návštevou Múzea holokaustu v Seredi, ktoré vzniklo v priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora počas II.svetovej vojny a je zároveň pamätníkom zavraždeným Židom zo Slovenska.

      • Víťazstvo našich žiakov v krajskom kole SOČ

      • Naši žiaci boli úspešní v krajskej prehliadke 41. ročníka Stredoškolskej odbornej činnosti, ktorá sa konala v Bratislave:

       Martin Demovič, žiak 2.A triedy súťažil v odbore 07 Pôdohospodárstvo s prácou s názvom: "Čučoriedky v domácej záhradke" a získal vynikajúce 1. miesto.

       Dominik Kubica, žiak 4.A tiedy súťažil v odbore 15 Ekonomika a riadenie s prácou s názvom: "Model výstavby intenzívneho ovocného sadu" a získal krásne 2. miesto.

       Obaja žiaci postúpili na celoštátnu prehliadku SOČ v Košiciach.

       Srdečne študentom gratulujeme a držíme palce na celoštátnej prehliadke!